Panorama Oleśnicka
Wydarzenia w Panoramie
strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Aktualności
POWIAT W SKRÓCIE

ÓSEMKA ZABLOKOWANA


Atak zimy spowodował ogromne utrudnienia i jeden wypadek na powiatowych drogach. Na odcinku Kępno - Syców z powodu opadów śniegu w poniedziałek o godz. 21 drogę zablokowały dwie ciężarówki, które nie mogły wjechać na stromy podjazd. Sytuację udało się opanować dopiero we wtorek ok. godz. 6, ale korek na obwodnicy Sycowa jest w dalszym ciągu.

PRZYLECĄ BALONY. A KIEDY SAMOLOTY?
http://img147.imagevenue.com/loc1079/th_96585_CESSNA_F.337F_SUPER_SKYMASTER_se-gok_122_1079lo.jpghttp://img46.imagevenue.com/loc1094/th_96590_CSS-13_sp-aol_122_1094lo.jpg

Po latach przerwy do Oleśnicy może wrócić piknik lotniczy, który kiedyś była atrakcyjną imprezą promującą miasto. - W uzgodnieniu ze starostą planujemy ją 21 - 23 czerwca. Impreza w założeniach będzie miała charakter pikniku i jeśli się uda, za rok być może zdecydujemy się przejść na formę zlotu. Na razie na reaktywację zlotu jest za wcześnie, a poza tym jego koszty są spore - mówi Zdzisław Kierkicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Oleśnica. Ale plany snuje. - Przyszłoroczny zlot ma być kontynuacją dawnych, ale nie ograniczać się do formuły konstrukcji wyłącznie ultralekkich i eksperymental. Chcemy zaproponować formułę otwartą, bardziej atrakcyjną dla widza. Wszystko zależy od tego, czy spółka nabierze tempa i do połowy maja zarejestrujemy lądowisko - dodaje. Swój udział w tegorocznym pikniku zadeklarowało wstępnie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Powiatu Oleśnickiego. - Jest wiele ekip z kraju i zagranicy zainteresowanych. Nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów, powiem tylko, że jedną z atrakcji ma być pokaz wrocławskiego klubu sportów balonowych z udziałem 40 - 50 balonów - mówi Z. Kierkicz.

SAMOBÓJSTWA MYŚLIWYCH

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy prowadzi postępowanie w sprawie dwóch zgonów w Oleśnicy i Posadowicach. W tej ostatniej wiosce w czwartek 14 marca zmarł 60-letni R.R. Z kolei w niedzielę 17 marca odnotowano w Oleśnicy zgon 64-letniego Z.W. Obaj mężczyźni byli myśliwymi. - Jedna i druga osoba zginęły na skutek postrzałów z broni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba przypadki to samobójstwa - powiedział Panoramie Marcin Firko, zastępca prokuratora rejonowego w Oleśnicy. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy.

KOGUTEK W OBIEKTYWIE


Fotorelacja z XVI Przeglądu Zwyczajów i Obrzędów Wiosennych i Wielkanocnych "Kogutek", który odbył się w świetlicy wiejskiej we Wszechświętem, na dole strony.

MITING W ATOLU

W 21 konkurencjach rywalizowali uczestnicy II Międzynarodowego Mitingu Pływackiego, który w minioną sobotę i niedzielę oleśnickie MKP Atol, ZSP i UM zorganizowali na obiekcie miejscowego aquaparku. Przyjechało 470 zawodników i zawodniczek z 35 klubów z Polski i Litwy. FOTORELACJA NA DOLE STRONY.

OD TRAGEDII O WŁOS...

 W niedzielne przedpołudnie prawdopodobnie pod wpływem silnego podmuchu wiatru złamała się konstrukcja sygnalizacji świetlnej u zbiegu placu Staszica i Wojska Polskiego. Ważące kilkaset kilogramów elementy sygnalizatora, wraz z podtrzymującą je rurą, z impetem spadły na jezdnię. Na szczęście w tym czasie w tym miejscu nie było pojazdów ani przechodniów. Chwilę potem do zabezpieczenia miejsca katastrofy budowlanej pojawiły się policyjne radiowozy i dwa zastępy straży pożarnej. Jak mówi dyrektor Krzysztof Fink z Sekcji Dróg Miejskich, elementy sygnalizacji nie wytrzymały próby czasu i złamały się wskutek tzw. zmęczenia materiału.

RĘCZNI REMISUJĄ
32:32 (16:17) zremisowali piłkarze ręczni Pogoni Oleśnica w Koninie w meczu z miejscowym Startem. To niespodzianka, bo koninianie nie zdobyli dotąd ani jednego punktu. 

POGOŃ NIE ZAINAUGUROWAŁA
XVII kolejka dolnośląskiej IV ligi została przełożona na 15 czerwca i będzie rozgrywana jako ostatnia 30. seria spotkań sezonu 2012/2013. Powodem przełożenia meczy są złe warunki atmosferyczne. Pogoń Oleśnica nie pojechała w sobotę 16 marca do Nowej Rudy.

ZMARŁ KAZIMIERZ BRUZDEWICZ
W piątek 15 marca, w przededniu swoich 63. urodzin, zmarł Kazimierz Bruzdewicz. Emerytowany wojskowy był jedynym oleśnickim licencjonowanym przewodnikiem turystycznym. Działał aktywnie w dolnośląskim PTTK i Towarzystwie Miłośników Oleśnicy. Od dwóch lat oprowadzał oleśniczan w ramach Spacerków po Oleśnicy po zabytkach i historycznych zakątkach miasta. Był autorem przewodnika turystycznego po Oleśnicy. Zmarł podczas szkolenia PTTK w Świeradowie-Zdroju.

POŚCIG ZAKOŃCZONY TRAGICZNIE


W piątek 15 marca ok. godz. 17.10 policyjny patrol próbował zatrzymać do kontroli renault 19, jadące ulicą Trzebnicką w Dobroszycach. Kierowca najpierw zwolnił, potem przyśpieszył i zaczął uciekać. Radiowóz ruszył w pościg. Renault na ulicy Wesołej uderzył w uliczną lampę. Auto zostało rozbite, a 42-letni kierujący w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala.

NICZEGO NIE ŻAŁUJĘ
- MÓWI DANUTA WAŁĘSA
 

Oleśnicką Bibliotekę odwiedziła Danuta Wałęsa, promująca książkę " Marzenia i tajemnice". Autorka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem oleśniczan, którzy z podziwem patrzą na jej pełne pokory, ale i woli walki o rodzinę życie, które jest tematem książki. Polityka zajęła bardzo niewiele miejsce w rozmowie z autorką. Szczególną uwagę poświęciła wspomnieniom z czasów Sierpnia ’80, stanu wojennego, prezydentury męża, ale odniosła się i do dzisiejszych czasów. Skupiła się na swojej roli w tamtych wydarzeniach – osoby wspierającej męża i broniącej dzieci przed atakami nieprzychylnych jej mężowi środowisk. O samej książce mówiła z naturalną skromnością, że nie spodziewała się takiego sukcesu, takiego zainteresowania i tak ciepłego przyjęcia. - Niczego nie żałuję – tak podsumowała swoje barwne, niezwykle intensywne życie była Pierwsza Dama. Danuta Wałęsa przybyła na Dolny Śląsk na zaproszenie poseł Ewy Wolak.

BORYS SALIK BRĄZOWYM
MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI


Brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym zdobył w Mistrzostwach Polski Juniorów (do lat 16) Borys Salik. Oleśnicki pływak w Gliwicach reprezentował Śląsk Wrocław. Salik uzyskał 2:04.87.

ZATANKOWALI, NIE ZAPŁACILI.
PRZEZ ROZTARGNIENIE?

9 marca około godziny 15.30 oleśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika stacji paliw na terenie miasta o nieuiszczeniu zapłaty w kwocie blisko 250 złotych za zatankowane paliwo. Z relacji obsługi stacji wynikało, że ciemny terenowy samochód, w którym przebywało dwóch mężczyzn, po zatankowaniu odjechał w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze, patrolując pobliskie wioski, w Smardzowie na polnej drodze zauważyli poszukiwane auto.Samochód ten ugrzązł w podmokłym terenie. Jeden z mężczyzn znajdował się przy samochodzie, drugi natomiast szukał pomocy drogowej do wyciągnięcia pojazdu z błota. Jeden z nich to mieszkaniec Jelcza Laskowic w wieku 22 lat, drugi to 30-letni wrocławianin. Tłumaczyli, że zapomnieli zapłacić z powodu roztargnienia...

UDERZYŁ W POLICYJNY RADIOWÓZ

W Sycowie doszło do niecodziennego zdarzenia. Patrolujący miasto policjanci zauważyli, że na ulicy Mickiewicza, w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy, stoi auto, którego silnik pracuje, a kierowca jest bezwładnie pochylony nad kierownicą. Kiedy podjechali bliżej, okazało się, że kierujący mężczyzna zasłabł. Wtem w tył radiowozu wjechało inne auto i uszkodziło policyjny wóz...

WESZLI DO DOMU, POBILI
I OKRADLI WŁAŚCICIELA


Policjanci z Komisariatu Policji w Sycowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy. Okazali się nimi dwaj 19-letni mieszkańcy powiatu wieruszowskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani późnym wieczorem weszli do jednego z domów na terenie gminy Dziadowa Kłoda, obezwładnili i pobili właściciela, a następnie skradli mu pieniądze, telefon i samochód osobowy. Straty w tej sprawie oszacowano na kwotę ponad 13 tys. złotych. Już kilka godzin po tym zdarzeniu policjanci wytypowali i zatrzymali osoby podejrzane. Mężczyźni trafili do aresztu. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione przez mężczyzn mienie.Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

POLICJANCI ARESZTOWANI NA 3 MIESIĄCE.
PLANOWANE SĄ KOLEJNE ZATRZYMANIA

Dwaj policjanci z Komisariatu w Bierutowie zostali zatrzymani we wtorek 5 marca o godz. 7 przez policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych. To funkcjonariusze drogówki - Jan G i Adrian K. Zatrzymano też jeszcze jednego emerytowanego policjanta R. i 7 innych osób, nie pracujących w policji - to one wręczały funkcjonariuszom łapówki. Postępowanie prowadzi Wydział Śledczy wrocławskiej Prokuratury Okręgowej. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym. Po ich postawieniu osoby cywilne zostały zwolnione. Prokuratorzy zawnioskowali natomiast w środę 6 marca do Sądu Okręgowego we Wrocławiu o tymczasowy areszt dla 3 funkcjonariuszy. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Wyjdą jednak na wolność, jeśli w ciągu 14 dni wpłacą kaucje w wysokości od 100 do 130 tysięcy złotych. Zdaniem sądu nie zachodzi obawa o utrudnianie dochodzenia, bo zebrane dowody są bardzo mocne. Funkcjonariusze są podejrzani o branie łapówek od 50 do 200 zł za odstępowanie od wystawiania mandatów bądź obniżanie kwot wypisywanych mandatów za wykroczenia drogowe w ciągu kilku miesięcy 2011 i 2012 roku. Policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych zamontowało w ich radiowozach ukryte kamery. FOTORELACJA Z ZATRZYMANIA TYLKO W PAPIEROWYM WYDANIU PANORAMY.

MAREK MATYJA ZABOKSUJE
W MISTRZOSTWACH POLSKI

Od 20 do 23 marca w Zawierciu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Wydział szkolenia PZB oraz trener kadry narodowej przyznali kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach 87 zawodnikom. Wśród zakwalifikowanych jest tylko 2 reprezentantów Dolnego Śląska – Ireneusz Zakrzewski z Jeleniej Góry i zawodnik Orła Oleśnica Marek Matyja. O kwalifikacji boksera Orła zadecydowały udane występy podczas zawodów cyklu Grand Prix rozegranych w Ostródzie i Ząbkowicach Śląskich. 

JAK POMÓC? PRZEKAŻ 1%


Nasz portal otworzył nowa rubrykę- w zakładce 1% na górze strony (po prawej) będziemy zamieszczali BEZPŁATNIE ogłoszenia osób i organizacji pożytku publicznego, które apelują o przekazanie na ich rzecz 1% podatku. Kliknij i pomóż!.

 

autor:

designed by Rikonia
copyright by Panorama Oleśnicka
Polityka cookies
panoramaolesnicka@poczta.onet.pl panorama@dyskietka.pl tel. / fax +48 71 3149428
Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji oraz w celu usprawnienia funkcjonowania naszych witryn, korzystamy z technologii plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowanie na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Cookies
Zamknij X