Panorama Oleśnicka
Wydarzenia w Panoramie
strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Aktualności
POWIAT W SKRÓCIE

OSKARŻENIE NIE DOTARŁO


Nie odbyło się posiedzenie pojednawcze w sprawie, którą wytoczył Wojciech R., prezes MOKiS-u Siatkarza, Kazimierzowi K. (prezesowi Stowarzyszenia Interwencji Obywatelskiej). W prywatnym akcie oskarżenia Wojciech R. zarzucił mu pomówienie, które mogło go poniżyć w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania. Sprawca miał dopuścić się tego czynu za pomocą środków masowego komunikowania. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Pełnomocnikiem procesowym R. jest Michał Bąba z oleśnickiej kancelarii. Obrońcą Kazimierza K. jest Barbara Grzybowska z Wrocławia. Oświadczyła ona, że jej klient ma obecnie w Niemczech operację, a przede wszystkim nie otrzymał aktu oskarżenia. Sprawę będzie prowadził sędzia Rafał Płażewski. Zobowiązał on oskarżyciela prywatnego do dostarczenia Kazimierzowi K. aktu oskarżenia. Proces będzie toczył się zamkniętymi drzwiami, chyba że obie strony postanowią inaczej.

OLEŚNICA KIBICUJE KOWALCZYK


Tej flagi nie sposób było nie zauważyc... Kiedy Justyna Kowalczyk po raz czwarty wygrywała cykl Tour de Ski we włoskim Val di Fiemme, na mecie dopingowali ją kibice z polską flagą z napisem Oleśnica. Kiedyś taką flagę można było dostrzec na każdym konkursie z udziałem Małysza. Teraz oleśniccy fani białych sportów jeżdżą za naszą narciarką...

34 NOMINOWANYCH DO
OLEŚNICKIEGO SUKCESU GOSPODARCZEGO


34 firmy zostały nominowane do Oleśnickiego Sukcesu Gospodarczego przez burmistrzów i wójtów gmin z terenu powiatu, media, przedstawicieli cechów rzemiosł różnych z Oleśnicy i Sycowa, a także Stowarzyszenie Przedsiębiorców Powiatu Oleśnickiego. Kapituła w składzie: starosta Zbigniew Potyrała, burmistrz Jan Bronś, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Oleśnickiego Leszek Lenartowicz oraz reprezentujący Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy Roman Michalec zdecydowała, że 21 spośród nominowanych otrzyma statuetkę Oleśnickiego Sukcesu Gospodarczego, czyli charakterystyczną złotą żaglówkę. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali OSG, która odbędzie się 9 lutego w restauracji Aroma Stone w Sycowie. O statuetkę w 12 edycji walczyły m.in. piekarnie, zakłady fryzjerskie, biuro architektoniczne, apteka, firmy meblowe, mechanika pojazdowa, restauracje i mleczarnia. Firmy zgłoszone do 12 edycji Oleśnickiego Sukcesu Gospodarczego za rok 2012:
kategoria "Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa" -
Aida - Oleśnica, apteka Pod Zegarem - Bierutów, Archigra Biuro Projektowe - Oleśnica, Auto Salamon – Spalice, Cukiernictwo – Piekarnictwo Marcello – Syców, Dach-Mat – Cieśle, Drukarnia Urdruk – Oleśnica, Gastro Siweccy - Oleśnica, Gimex - Oleśnica, Gospodarstwo Rolne Niwa – Dalborowice, Iskra Hurtownia Spożywcza – Oleśnica, Jersa – Oleśnica, Masarnia Urbanowski – Zawidowice, Mechanika Pojazdowa Cezar - Oleśnica, MobilCar s.c. – Dobrzeń, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Międzyborzu, Piekarnia S.C. Powąska – Bierutów, Piekarnia E.Malik-Mielcarska – Bierutów, restauracja Aroma Stone - Syców, restauracja Markus- Bierutów, Salon Fryzjerski Dorota - Bierutów, Salonik Fryzjerski Kasia - Dobroszyce, Spółdzielnia Inwalidów Spamel - Twardogóra, Stolarstwo Ogólne Zygmunt Maleszka - Dobroszyce, Świat Kamienia – Smardzów, Telka Rusztowania – Spalice, Yureco SA - Oleśnica; kategoria II "Za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju gospodarki powiatu oleśnickiego" - Agro-Efekt Sp. z o.o. Syców, Binotto Polska Sp. z o.o. - Cieśle, Eko-Rados Sp. z o.o. Grupy Producentów Rolnych - Radzowice, Elektro Plus - Oleśnica, Fabryka Mebli Bodzio - Goszcz, Finanse Chabierscy sp.j. - Oleśnica, GKN Driveline Polska Sp. z o.o - Oleśnica.

PIJANI PRZESTĘPCY NA DRODZE

W piątkowe popołudnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Kierował nim 56-letni oleśniczanin, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. W sobotni wieczór policjanci z Oleśnicy skontrolowali kierującego skodą. W organizmie miał ponad 1,6 promila. Natomiast policjanci z Bierutowa zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka, kierującego pojazdem osobowym. On z kolei miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, w związku z czym popełnił przestępstwo. A w niedzielę w południe na terenie Sycowa funkcjonariusze dokonali kontroli audi. Kierował nim 46-latek, który w swoim organizmie miał niespełna 1 promil alkoholu.

2,5 TYSIĄCA OLEŚNICZAN
W BARWNYM KOROWODZIE


Mimo deszczu i chłodu około dwa i pół tysiąca oleśniczan uczestniczyło w niedzielę 6 stycznia w dwugodzinnym Orszaku Trzech Króli. Wymarsz orszaku poprzedziła msza święta odprawiona w bazylice. Orszak wyruszył spod bazyliki i przemierzał ulicami: Wrocławską, Sejmową, 3 Maja, Kilińskiego, Lwowską i Traugutta. A zakończył się na Rynku. Tu w betlejemskiej stajence trzej królowie oraz reprezentanci oleśnickich stanów pokłonili się Świetej Rodzinie. Podczas przemarszu przygrywały zespoły ludowe: Leszczynki i Sąsiadeczki z GCK w Dobroszycach oraz Bierutowianie z PCEiK-u. Przy betlejemskiej stajence śpiewał zespół wokalny I LO. Stajenkę przygotowała wrocławska Koinonia Jan Chrzciciel (wspólnota ewangelizacyjna) razem z MOKiS-em. Żłóbek do stajenki zrobił Jacenty Kawecki, mieszkaniec wsi Poniatowice. Jasełkowe scenki przygotowali: Koinonia, gimnazja nr 1 i 2 oraz SP7. O wierzchowce dla dwóch królów postarało się oleśnickie Bractwo Rycerskie. Natomiast wielbłądzicę dostarczyli ze swego prywatnego Zoo oleśniczanie Andrzej i Katarzyna Cichoszowie. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy. FOTORELACJA NA DOLE STRONY

NOŻNI WYRZUCENI,
RĘCZNI NIEWPUSZCZENI

Niedawno piłkarze nożni Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Oleśnica musieli opuścic swoją siedzibę i magazyn na stadionie miejskim. W minioną sobotę swojego sparingu z III-ligowym Szczypiorniakiem Oława nie rozegrali piłkarze ręczni Pogoni. Nie zostali wpuszczeni do miejskiej hali przez przedstawicieli MOKiS-u. Obie decyzje były podyktowane zadłużeniem klubu wobec ośrodka z tytułu wynajmu obiektów sportowych. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy.

BĘDZIE NADZOROWAŁ BUDOWĘ SALI
ZBK rozstrzygnął przetarg na sprawdzenie dokumentacji, pełnienie nadzoru inwestorskiego oraz koordynowanie przebudowy sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1. Wpłynęło 5 ofert, a najtańszą złożyło Pro-Bud Krzysztofa Kaźmierczaka z Poznania - 17.835 zł. Inne oferty firm opiewały na: 64.866 (Częstochowa), 88.868 (Leszno), 29.520 (Ostrzeszów), 28.900 (Brzeg Dolny). ZBK liczyło się z wydatkiem na poziomie 48 tysięcy zł.

NOWE MIESZKANIA
NA KAZIMIERZA WIELKIEGO

Na I przetargu udało się sprzedać działkę budowlaną przy ulicy Kazimierza Wielkiego 5, 5a. Starsi mieszkańcy pamiętają jeszcze, jak stała tam piwiarnia Turysta. Młodsi skojarzą ten teren z zakładem dorabiania kluczy. Trójkątny grunt ma 1.848 mkw. Rzeczoznawca wycenił jego wartość na 511 tys. zł. Miasto wystawiło ją za 520 tys. zł. Jedyny oferent - Jerzy Batóg, znany oleśnicki developer (m.in. Tom-Bud 1) - kupił ją za 525.200 zł netto. To brutto 646 tys. Nieruchomość przeznaczona jest pod budowę budynku wielorodzinnego z dopuszczeniem lokali usługowych w parterze.

OLEŚNICZANIN NARKOTYKI
UKRYŁ W CZAPCE


45-letni oleśniczanin był w kręgu podejrzanych o handel narkotykami. Policyjne śledztwo przyniosło potwierdzenie, że ma do czynienia ze środkami odurzającymi. Gdy został zatrzymany, w jego czapce znaleziono amfetaminę. Można było z tej ilości zrobić aż 135 porcji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Czeka go sądowy proces, w którym zostanie oskarżony o posiadanie narkotyków i handel nimi. Grozi mu do 10 lat więzienia.
 

JAK ZAGRA ORKIESTRA?

Korelat, ul. Kochanowskiego 5 (SM „Zacisze”)
13 stycznia – siedziba oleśnickiego Sztabu WOŚP
13 stycznia, 16:00-22:00
Charytatywny Otwarty Turniej Bilardowy "Wyzwanie"

Ściema Rock Motor Bar
ul. Kazimierza Wielkiego 9, Oleśnica
11 stycznia, 19:00 – Dywersya (punk rock, Wrocław), Pewex (punk rock, Oleśnica)
12 stycznia, 19:00 – CPN (rock/blues, Oleśnica), Wild Jack (rock, Oleśnica)
13 stycznia, 19:00 – Artthemind (grunge/metal/rock, Dobroszyce), Czwarty Poziom (rock & roll'owy kogel mogel, Oleśnica)

miejska sala widowiskowa
13 stycznia, 12:00-14:00 – prezentacje szkół i przedszkoli
13 stycznia, 18:30 – licytacja produktów i usług
Całość środków pozyskanych w trakcie tej licytacji zostanie przekazana na wsparcie tegorocznego celu zbiórki publicznej: ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
13 stycznia, 20:00 – Światełko do Nieba – pokaz fireshow - Teatr Tancerzy Ognia „Paradox” z Nysy - parking koło sali widowiskowej

plac Zwycięstwa
13 stycznia, 10:00-17:00
Wystawa pojazdów - Oleśnickie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Olsensium

Centrum Tańca Arko, ul. Młynarska 6
13 stycznia – 13:00-14:00
sala 1 – taniec hip hop/jazz, sala 2 – breakdance
13 stycznia – 14:00-15:00
sala 1 - aerobic latynoamerykański, sala 2 - taniec hip hop/jazz
W zajęciach tanecznych możesz wziąć udział po wrzuceniu dowolnego datku do puszki WOŚ

SYLWESTROWE POŻARY

Do najgroźniejszego pożaru doszło w Oleśnicy na ulicy Reymonta. Od petardy o 16.58 zapaliło się drzewko ozdobne na jednej z posesji. Ogioeń obejmował kolejne drzewka tworzące żywopłot. Dwa zastępy straży pożarnej rozpoczęły gaszenie o 17.02. Dwoma prądami wody pożar ugaszono, ale piękny żywopłot na długości kilkunastu metrów uległ spaleniu. Na szczęście od ognia nie zajął się dom. W Sylwestra i Nowy Rok straż pożarna odnotowała 6 pożarów. Paliły się sadze w kominie w Bierutowie, w Twardogórze sucha trawa, a na ulicy Ogrodowej plastikowe kontenery na śmieci. A na ulicy Skłodowskiej w Oleśnicy również od petrady kwadrans po przyjściu 2013 roku zapaliło się drzewko ozdobne. - Osób poszkodowanych nie było i mogę powiedzieć, że Sylwester minął bardzo spokojnie - mówi Panoramie Sławomir Pieprzyk, rzecznik prasowy PSP Oleśnica.

16-LETNI OLEŚNICZANIN
OBROBIŁ KOLEKCJONERA


Ktoś ukradł ponad 260 współczesnych kolekcjonerskich monet z mieszkania w Oleśnicy. Sprawą zajął się Zespół ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji. Funkcjonariusze w wyniku swojego śledztwa trafili do podejrzanego o kradzież 16-letniego oleśniczanina. Jak się okazało, łup zdążył sprzedać. Policjanci odzyskali monety wartości kilku tysięcy złotych i zwrócili je kolekcjonerowi.

 

autor:

designed by Rikonia
copyright by Panorama Oleśnicka
Polityka cookies
panoramaolesnicka@poczta.onet.pl panorama@dyskietka.pl tel. / fax +48 71 3149428
Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji oraz w celu usprawnienia funkcjonowania naszych witryn, korzystamy z technologii plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowanie na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Cookies
Zamknij X