Panorama Oleśnicka
Wydarzenia w Panoramie
strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Aktualności
POWIAT W SKRÓCIE

DO POCZYTANIA
W PAPIEROWEJ PANORAMIE

NIE PŁACILI ZUS-u ZA PERSONEL SZPITALA - Odkrywamy kolejną aferę z niepłaceniem składek ZUS. Kontrola wykazała, że Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy zawarł umowę z firmą z Opola, która zatrudniała na dyżury pracowników szpitala. Ale nikt nie płacił za nich przez 3 lata ZUS-u. Kto spłaci teraz zaległości?

ALKOMATY W HALACH SPORTOWYCH? - Czy w halach sportowych gminy Oleśnica staną alkomaty? Ich zakup proponuje radna Elżbieta Kotwa. Jej wniosek wzbudził na sesji Rady Gminy lekką konsternację, ale i ożywioną dyskusję.

PROKURATURA O POBICIU W KATOLICKIEJ SP - Ujawniamy, jak zakończyła się w Prokuraturze Rejonowej zgłoszona sprawa pobicia 13-letniej uczennicy.

TAJNA DYSKUSJA O KREDYCIE - Czy w gminie Syców sytuacja finansowa jest już tak zła, że o kredycie radni muszą dyskutowac za zamkniętymi drzwiami? Opisujemy kulisy wzięcia przez samorząd kolejnej pożyczki, tym razem w wysokości 1,3 mln zł.

NAJPIĘKNIEJSZA NA PŁYWALNI - To olimpijka, która uchodzi za jedną z najładniejszych i najbardziej fotogenicznych sportsmenek w Polsce. Była kandydatką w wyborach miss uczelni i konkursie "Top 10 najpiękniejszych polskich sportsmenek". A teraz będzie trenowała młodych pływaków w Oleśnicy.

MIKOŁAJKI NA LODZIE

Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny Atol 6 grudnia organizuje "Mikołajki na lodzie". Profesjonalni animatorzy dla uczniów szkół podstawowych będą przeprowadzać różne konkursy, zabawy i konkurencje na lodowisku. Nie zabraknie Mikołaja, który wręczy dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz rozda słodycze. Klientów indywidualnych Atol zaprasza w godzinach od 15 do 20. Mikołaj na łyżwach będzie umilał i osładzał czas spędzony na lodowisku.
 

PODEBATUJMY O KŁADCE...


Pełne wyniki ekspertyzy Politechniki Wrocławskiej, dotyczącej stanu kolejowej kładki, poznamy w trakcie otwartego spotkania organizowanego 8 grudnia przez oleśnickie biuro poselskie Michała Jarosa (PO). Ile będzie kosztował remont? 1,4 mln? 0,7 mln? A może jeszcze mniej?... Do hotelu Perła na niedzielną debatę zaproszono przedstawicieli władz miasta, gminy i powiatu, PKP Nieruchomości, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Oleśnickiego
Stowarzyszenia Miłośników Techniki Olsensium oraz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematem. - Pełne wyniki ekspertyzy specjalistów z Politechniki Wrocławskiej wskażą nam, ile trzeba na remont kładki wydać. Chciałbym, żebyśmy ponad politycznymi podziałami wspólnie rozwiązali ten uciążliwy dla wielu oleśniczan problem - mówi poseł M. Jaros.

WYROSTEK NA AKORDEONIE


...zagra 4 stycznia w miejskiej sali widowiskowej w Oleśnicy. Marcin Wyrostek (zwycięzca II edycji Mam Talent) wystąpi z zespołem Tango Corazon, Koncert „Tango Music & Dance Show” odbędzie się z okazji Inauguracji Roku Kulturalnego w Oleśnicy. Występ inspirowany jest twórczością argentyńskich kompozytorów tanga. W ramach muzyczno-tanecznego show muzykom na scenie towarzyszą pary taneczne. Zatańczą Anna Głogowska i Jan Klimenta (Taniec z Gwiazdami) oraz Tomasz Barański (You Can Dance) . W trakcie koncertu wybrzmiewać będą argentyńskie tanga i folkowe nuty muzyki bałkańskiej. Repertuar zespołu oparty jest głównie na tangach Astora Piazzolli oraz Richarda Galliano. koncercie. Bilety na koncert kosztują 30 zł i będą do nabycia od 7 grudnia w biurze MOKiS.

MIRELKA W ZŁOCIE

Czołówka młodych zawodniczek z kraju, reprezentujących ponad 20 klubów bokserskich, walczyła w Grudziądzu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski kobiet oraz finale IV Pucharu Polski Juniorek w boksie. W finale PP w kat 60 kg wystąpiła zawodniczka Orła Oleśnica Mirella Skubij. Spotkała się z bardzo doświadczona zawodniczką z BKS Gorzów Wielkopolski Patrycją Pawlak. Dla naszej zawodniczki to starcie było 4. oficjalną walką w ringu, a dla rywalki 41. Ale to oleśniczanka narzuciła swój styl walki, wykorzystując szybkość i zasięg ramion. Werdykt sędziów był jednogłośny – Mirella wygrała 3:0. Nasza zawodniczka, która została powołana do szerokiej kadry narodowej juniorek, razem z pozostałymi zawodnikami Orła trenuje obecnie w CKiW OHP.

O LOTNISKU W MONA MO

Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska-Oleśnica w sobotę 8 grudnia o godz. 10 w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Mona Mo organizuje debatę o przyszłości lotniska. - Zapraszamy chcących podzielić się z nami swoimi propozycjami, a także ewentualnych inwestorów zainteresowanych planami rewitalizacji oleśnickiego lotniska. Na spotkaniu będzie okazja zapoznać się z założeniami rozwoju inwestycji, a także wziąć udział w dyskusji - mówi Grzegorz Dłubak, prezes Stowarzyszenia. - Trudna sytuacja gospodarcza, zakończenie pomocowych programów unijnych na lata 2007-2012, oraz brak konkretów na 2013 rok i planu UE na 2014 - 2020, degradacja i dewastacja lotniska przez poprzednich „opiekunów”, to wszystko zmusza nas do wielu zmian w planie rewitalizacji, szukania innych rozwiązań - dodaje. Przewidziana jest obecność starosty, burmistrza Oleśnicy i wójta gminy. Bieżący grzecznościowy kontakt roboczy do Stowarzyszenia: tel. 661-303-093; e-mail: jareks@serwis-polska.pl.

MIKOŁAJKI W STAROSTWIE

Mikołajki w starostwie
W minioną sobotę dzieci pracowników Starostwa Powiatowego uczestniczyły w spotkaniu mikołajkowym. Specjalnie dla nich przygotowany został program artystyczny. Były prezenty, zabawy, konkursy oraz wspólne śpiewanie świątecznych piosenek. O magiczną atmosferę i świąteczną oprawę zadbała krakowska grupa Uniwersał, która dla ponad 40. dzieci przygotowała znakomitą zabawę, pełną niespodzianek.

Mikołajki w starostwie

SZACH-MAT GIMNAZJALISTÓW Z SYCOWA

5 drużyn wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu w szachach. Zawody rozegrano w Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy. Głównym organizatorem i sędzią była Marzenna Chojnacka, której pomagał Ryszard Rosiek z Sycowa.

WYNIKI
1. G Syców - 12 pkt (op. Barbara Fic-Nowak)
2. G3 Oleśnica - 11 (Marzenna Chojnacka)
3. G1 Oleśnica - 8 (Adam Kwaczyński)
4. G Dziadowa Kłoda - 7 (Stanisław Cichosz)
5. G2 Oleśnica - 2 (Jacek Malczewski)

Zwycięska drużyna grała w składzie: T. Jadanowski (najlepszy na II szachownicy), J. Kuczkowski (najlepszy na I), A. Domagalski, M. Miedzińska.

19 x HIV w POWIECIE OLEŚNICKIM

Według danych epidemiologicznych, w Polsce do końca lipca 2011 r. odnotowano 14.725 zakażonych wirusem HIV, 2.623 zachorowań na AIDS. 1.103 chorych zmarło na AIDS (dane Krajowego Centrum ds. AIDS). Jak podaje w swoim komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, w powiecie oleśnickim w 2011 roku stwierdzono 2 zachorowania na AIDS, natomiast w okresie od stycznia do listopada 2012 roku odnotowano 19 bezobjawowych zakażeń wirusem HIV. 1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS.  .

MISTRZOWIE KOMETKI


60 badmintonistów stanęło na starcie V Amatorskiego Turnieju Badmintona w Oleśnicy. Rywalizowano w 4 kategoriach: gra pojedyncza - mężczyzn, kobiet, seniorów (50+) oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ( bez podziału na płeć). Organizatorem zawodów w miejskiej hali sportowej był MOKiS.

WYNIKI
uczniowie
1. Mikolaj Glinicki
2. Konrad Baliński
3. Łukasz Kryczka
mężczyźni
1. Rafał Glinicki
2. Krzysztof Marek
3. Andrzej Fischer
kobiety
1. Izabela Mikołajun
2. Karolina Olszewska
3. Iwona Trzciańska
seniorzy
1. Andrzej Szumski
2. Małgorzata Stankiewicz
3. Piotr Stankiewicz

404 GOŁĘBIE POCZTOWE
PRZYLECIAŁY DO OLEŚNICY

404 gołębie można było podziwiać na wystawie „Oleśnica 2012” w sobotę i niedzielę w Szkole Podstawowej nr 2. Wystawili je hodowcy z 11 miast Dolnego Śląska. W sobotę wręczono nagrody laureatom Mistrzostw Okręgu Wrocław w sezonie lotowym 2012. A w niedzielę odbyła się aukcja gołębi czołowych hodowców z Polski i z zagranicy na cele dobroczynne. Laureatami nagrody za wystawę „Oleśnica 2012” zostali: Rafał Wolszczak, Stanisław Dorobek, Stanisław Derdak, Marcin Korzępa, Andrzej Macko, Tomasz Jędrzejczyk, Andrzej Migalski, Andrzej Jałowy i Marek Kubiak.

ROBIĄ BIEDRONKI,
CZYLI KOLEJNY SKOK W SYCOWIE


Nie ma końca seria zuchwałych włamań w Sycowie. Tym razem w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy włamali się do marketu sieci Biedronka przy ulicy Kaliskiej. Ze sklepu zginęła gotówka, zabrana także banknoty ze znajdującego się wewnątrz budynku bankomatu. Nieoficjalnie mówi się, że zginęło ok. 15 tysięcy zł. Z informacji Panoramy wynika że sprawcy to wyspecjalizowana w napadach na Biedronki szajka.

WESZLI DO RADY SZPZOZ
Rada Miasta Oleśnicy desygnowała do Rady Społecznej przy Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy Piotra Pawłowskiego, Marka Czarneckiego, Roberta Sarnę, Stanisława Pytla, Katarzynę Jurzyk i Józefa Stojanowskiego.

WKS NA MECIE

Zawodnicy, trenerzy i działacze WKS Oleśniczanka podsumowali sezon 2011/2012. Były multimedialne pokazy, nagrody dla najlepszych i poczęstunek. Spotkanie odbyło się w resturacji Aquarium. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy. FOTORELACJA NA DOLE STRONY.

ZŁOTA KACZKA
DLA DYLEWSKIEJ


Pochodząca z Oleśnicy Jolanta Dylewska otrzymała Złotą Kaczkę 2012 za zdjęcia do filmu "W ciemności". Złote Kaczki to nagrody przyznawane przez czytelników magazynu "Film". Wręczono je uroczystej gali w Warszawie. Dylewska była na niej nieobecna. O jej drodze życiowej i twórczości w Panoramie pisaliśmy już wielokrotnie (m.in.http://www.panoramaolesnicka.pl/artykul,526.htm)

"STAN WOJENNY" W OLEŚNICY


14 grudnia o 19 w rynku stanie posterunek milicji, wjadą pojazdy wojskowe i cywilne z epoki, w tym samochód opancerzony BRDM. O odpowiednią oprawę zadbają rekonstruktorzy, którzy wcielą się w role patrolujących miasto funkcjonariuszy, a wszystko odbędzie się z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W scenariuszu inscenizacji stanu wojennego nie zabraknie takich wydarzeń jak: rozpędzenie demonstracji, zatrzymanie cywilnego auta, aresztowanie i zatrzymanie podejrzanych. Całość będzie komentowana przez narratora, dzięki czemu wszyscy z łatwością zorientują się, co rozgrywa się na ich oczach.

 

autor:

designed by Rikonia
copyright by Panorama Oleśnicka
Polityka cookies
panoramaolesnicka@poczta.onet.pl panorama@dyskietka.pl tel. / fax +48 71 3149428
Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji oraz w celu usprawnienia funkcjonowania naszych witryn, korzystamy z technologii plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowanie na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Cookies
Zamknij X