Panorama Oleśnicka
Wydarzenia w Panoramie
strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Aktualności
POWIAT W SKRÓCIE

MIRELKA W ZŁOCIE

Czołówka młodych zawodniczek z kraju, reprezentujących ponad 20 klubów bokserskich, walczyła w Grudziądzu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski kobiet oraz finale IV Pucharu Polski Juniorek w boksie. W finale PP w kat 60 kg wystąpiła zawodniczka Orła Oleśnica Mirella Skubij. Spotkała się z bardzo doświadczona zawodniczką z BKS Gorzów Wielkopolski Patrycją Pawlak. Dla naszej zawodniczki to starcie było 4. oficjalną walką w ringu, a dla rywalki 41. Ale to oleśniczanka narzuciła swój styl walki, wykorzystując szybkość i zasięg ramion. Werdykt sędziów był jednogłośny – Mirella wygrała 3:0.
Nasza zawodniczka, która została powołana do szerokiej kadry narodowej juniorek, razem z pozostałymi zawodnikami Orła trenuje obecnie w CKiW OHP.

O LOTNISKU W MONA MO

Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska-Oleśnica w sobotę 8 grudnia o godz. 10 w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Mona Mo organizuje debatę o przyszłości lotniska. - Zapraszamy chcących podzielić się z nami swoimi propozycjami, a także ewentualnych inwestorów zainteresowanych planami rewitalizacji oleśnickiego lotniska. Na spotkaniu będzie okazja zapoznać się z założeniami
rozwoju inwestycji, a także wziąć udział w dyskusji - mówi Grzegorz Dłubak, prezes Stowarzyszenia. - Trudna sytuacja gospodarcza, zakończenie pomocowych programów unijnych na lata 2007-2012, oraz brak konkretów na 2013 rok i planu UE na 2014 - 2020, degradacja i dewastacja lotniska przez poprzednich „opiekunów”, to wszystko zmusza nas do wielu zmian w planie rewitalizacji, szukania innych rozwiązań - dodaje. Przewidziana jest obecność
starosty, burmistrza Oleśnicy i wójta gminy. Bieżący grzecznościowy kontakt roboczy do Stowarzyszenia: tel. 661-303-093; e-mail: jareks@serwis-polska.pl.

SZACH-MAT GIMNAZJALISTÓW Z SYCOWA

5 drużyn wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu w szachach. Zawody rozegrano w Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy. Głównym organizatorem i sędzią była Marzenna Chojnacka, której pomagał Ryszard Rosiek z Sycowa.

WYNIKI
1. G Syców - 12 pkt (op. Barbara Fic-Nowak)
2. G3 Oleśnica - 11 (Marzenna Chojnacka)
3. G1 Oleśnica - 8 (Adam Kwaczyński)
4. G Dziadowa Kłoda - 7 (Stanisław Cichosz)
5. G2 Oleśnica - 2 (Jacek Malczewski)

Zwycięska drużyna grała w składzie: T. Jadanowski (najlepszy na II szachownicy), J. Kuczkowski (najlepszy na I), A. Domagalski, M. Miedzińska.

19 x HIV w POWIECIE OLEŚNICKIM

Według danych epidemiologicznych, w Polsce do końca lipca 2011 r. odnotowano 14.725 zakażonych wirusem HIV, 2.623 zachorowań na AIDS. 1.103 chorych zmarło na AIDS (dane Krajowego Centrum ds. AIDS). Jak podaje w swoim komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, w powiecie oleśnickim w 2011 roku stwierdzono 2 zachorowania na AIDS, natomiast w okresie od stycznia do listopada 2012 roku odnotowano 19 bezobjawowych zakażeń wirusem HIV. 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS.  Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień ten jest uroczyście obchodzony od 1988 r. w celu uświadomienia  zagrożenia oraz poszerzenia wiedzy na temat HIV/AIDS. Jest to dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery takie, jak strach i wynikającą z niego stygmatyzację osób zakażonych HIV i chorych na AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi jest „czerwona kokardka”.

MISTRZOWIE KOMETKI


60 badmintonistów stanęło na starcie V Amatorskiego Turnieju Badmintona w Oleśnicy. Rywalizowano w 4 kategoriach: gra pojedyncza - mężczyzn, kobiet, seniorów (50+) oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ( bez podziału na płeć). Organizatorem zawodów w miejskiej hali sportowej był MOKiS.

404 GOŁĘBIE POCZTOWE
PRZYLECIAŁY DO OLEŚNICY

404 gołębie można podziwiać na wystawie „Oleśnica 2012” w sobotę i niedzielę w Szkole Podstawowej nr 2, w godz. 15 – 20. Wystawili je hodowcy z 11 miast Dolnego Śląska. W sobotę wręczono nagrody laureatom Mistrzostw Okręgu Wrocław w sezonie lotowym 2012. A w niedzielę o godz. 13 odbędzie się aukcja gołębi czołowych hodowców z Polski i z zagranicy na cele dobroczynne. Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

ROBIĄ BIEDRONKI,
CZYLI KOLEJNY SKOK W SYCOWIE


Nie ma końca seria zuchwałych włamań w Sycowie. Tym razem w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy włamali się do marketu sieci Biedronka przy ulicy Kaliskiej. Ze sklepu zginęła gotówka, zabrana także banknoty ze znajdującego się wewnątrz budynku bankomatu. Nieoficjalnie mówi się, że zginęło ok. 15 tysięcy zł. Z informacji Panoramy wynika że sprawcy to wyspecjalizowana w napadach na Biedronki szajka.

KREDYT ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI

Prawie godzinę trwała przerwa w obradach XXVI Sesji Rady Miejskiej w Sycowie. Powodem była dyskusja, tocząca się za zamkniętymi drzwiami, dotycząca zaciągnięcia długoterminowego kredytu w kwocie 1.300.000 zł. Ostatecznie 13 głosami „za” i 1 „wstrzymującym się” radni podjęli uchwałę i wszystko wskazuje na to, że kredyt zostanie zaciągnięty. Nieoficjalnie mówi się, że brak pieniędzy z Unii może spowodować brak pieniędzy na bieżące wydatki gminy. Dlatego konieczne jest zaciągnięcie długoterminowego kredytu. Oficjalnie zaś uchwałę uzasadnia się tym, iż brak możliwości otrzymania zwrotu w roku 2012 poniesionych nakładów na zadania inwestycyjne współfinansowane ze Środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego wymusza konieczność zastąpienia części planowanych dotacji kredytem. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel „in blanco”,. a jego spłata ma nastąpić w roku 2013 ze zwrotu środków dokonanych prze województwo dolnośląskie w ramach RPO. Od głosu wstrzymał się radny Dariusz Maniak. - Rozumiem potrzebę zaciągnięcia kredytu oraz to, że budżet „musi się domknąć”. Ale nadal nie rozumiem genezy zaciągnięcia kredytu, skoro wszystkie inwestycje zostały odebrane i zakończone- mówił  już w sali obrad radny Maniak. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy…

WESZLI DO RADY SZPZOZ
Rada Miasta Oleśnicy desygnowała do Rady Społecznej przy Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy Piotra Pawłowskiego, Marka Czarneckiego, Roberta Sarnę, Stanisława Pytla, Katarzynę Jurzyk i Józefa Stojanowskiego.

WKS NA MECIE

Zawodnicy, trenerzy i działacze WKS Oleśniczanka podsumowali sezon 2011/2012. Były multimedialne pokazy, nagrody dla najlepszych i poczęstunek. Spotkanie odbyło się w resturacji Aquarium. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy. FOTORELACJA NA DOLE STRONY.

SZCZODRÓW ZAGRA Z JUVENTUSEM


27 listopada odbyło się spotkanie organizacyjne oraz losowanie grup do VII Edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej Zina-Sycówka Cup. W tegorocznym turnieju weźmie udział 19 drużyn. Grupa A to: Radzowice, Juventus, Szczodrów, Ogrodzenia Pudys Gronowiec, Mar-Tel, FC Trębaczów, Ascobloc, Ferranti Meble, Oldboje Syców i Ślizów. A grupe B utworzą: Kozi Team, Marian Team, Sportowy Live Styl Oleśnica, Skino Team, Kantor Team, Zawisza Sośnie, Milian, Komorów, The Game. Rozgrywki rozpoczną się 2 grudnia o 10 w hali sycowskiego MOSiR-u. Organizatorem turnieju jest Łukasz Schonfelder. W ubiegłorocznej edycji 1. miejsce zajął Komorów, 2. - Ferranti Meble, a 3. - Mar-Tel.

ZŁOTA KACZKA
DLA DYLEWSKIEJ


Pochodząca z Oleśnicy Jolanta Dylewska otrzymała Złotą Kaczkę 2012 za zdjęcia do filmu "W ciemności". Złote Kaczki to nagrody przyznawane przez czytelników magazynu "Film". Wręczono je uroczystej gali w Warszawie. Dylewska była na niej nieobecna. O jej drodze życiowej i twórczości w Panoramie pisaliśmy już wielokrotnie (m.in.http://www.panoramaolesnicka.pl/artykul,526.htm)

"STAN WOJENNY" W OLEŚNICY


14 grudnia o 19 w rynku stanie posterunek milicji, wjadą pojazdy wojskowe i cywilne z epoki, w tym samochód opancerzony BRDM. O odpowiednią oprawę zadbają rekonstruktorzy, którzy wcielą się w role patrolujących miasto funkcjonariuszy, a wszystko odbędzie się z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W scenariuszu inscenizacji stanu wojennego nie zabraknie takich wydarzeń jak: rozpędzenie demonstracji, zatrzymanie cywilnego auta, aresztowanie i zatrzymanie podejrzanych. Całość będzie komentowana przez narratora, dzięki czemu wszyscy z łatwością zorientują się, co rozgrywa się na ich oczach.

GKN INWESTUJE.
DOCELOWO ZATRUDNI 100 OSÓB

Starosta odwiedził nową inwestycję GKN-u

Starostę Zbigniewa Potyrałę oraz burmistrza Jana Bronnsia gościło kierownictwo GKN Driveline, które prezentowało najnowszy projekt inwestycyjny. W powstającym obiekcie będzie funkcjonował dział badawczo- rozwojowy (Centrum Inżynieryjne), zajmujący się konstruowaniem i badaniami produktów. Zostanie uruchomiona produkcja nowoczesnych komponentów do półosi napędowych, a także zainstalowane zostaną ciągi technologiczne, pozwalające na rozpoczęcie w zakładzie produkcji kompletnych wałów napędowych. Zakończenie budowy planowane jest na koniec kwietnia 2013 r. Od tego momentu rozpoczną się prace przygotowawcze do przyjęcia nowych maszyn. W połowie kwietnia 2014 r. w firmie planuje się rozpoczęcie produkcji wałów napędowych. Wzrost zatrudnienia będzie następował stopniowo przez 5 lat. Obecnie spółka zatrudnia 650 osób, a docelowo zatrudnienie powinno wzrosnąć o 100 osób. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy.

DRUGI KONKURS NA DYREKTORA SZPITALA


Zarząd Powiatu Oleśnickiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy. Kandydat musi mieć wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Musi złożyć koncepcję funkcjonowania Powiatowego Zespołu Szpitali w zakresie spraw organizacyjnych, ekonomicznych, zatrudnienia, praw pacjenta oraz jakości świadczonych usług. Oferty należy składać do 4 stycznia.

BLIŻEJ GWIAZD:
NOWICKI, WOLSZCZAK, DANCEWICZ

Za nami pierwszy dzień Oleśnickich Spotkań Filmowych "Bliżej Gwiazd". Gwiazdą pierwszego dnia był aktor Jan Nowicki, który opowiadał o swojej książce „Mężczyzna i one” oraz odebrał z rąk burmistrza Jana Bronsia nagrodę oleśnickiej publiczności.

Spotkanie poprowadzili redaktor Michał Chaciński i aktorka Grażyna Wolszczak. Wolszczak była też jedną z gwiazd drugiego dnia Spotkań. Dołączyła do niej aktorka Renata Dancewicz. Dla młodzieży przygotowano warsztaty ze scenarzystą Cezarym Harasimowiczem i operatorem Andrzejem Wolfem. FOTORELACJA NA DOLE STRONY

TEN LWÓW, TO MIASTO SNÓW...

Konkurs poezji kresowej

W VII Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara rywalizowało 44 uczestników, reprezentujących 11 oleśnickich szkół. Laureatami konkursu zostali:
w kategorii szkoły podstawowe: 1. Barbara Steblecka SP6 (op. Joanna Kajmowicz), 2. Aleksandra Konieczna SP2 (Danuta Seredyńska), 3. Joanna Łuczak SP4 (Grażyna Dłubakowska). Wyróżnienia: Nicola Cielibała, Natalia Banaś, Daria Englot, Hanna Zdanowicz, Mateusz Torski, Klaudia Nowak
w kategorii gimnazja i licea: 1. Dominika Orłowska II LO (Anna Połeć-Dziemiszonek), 2. Jakub Jędrusiak G3 (Maria Lota-Malak), 3. Martyna Herman II LO (Anna Połeć-Dziemiszonek). Wyróżnienia: Klaudia Grzyb, Martyna Sachanek i Hanna Kołacińska.

Konkurs poezji kresowej
 FOTORELACJA NA DOLE STRONY.

 

 

autor:

designed by Rikonia
copyright by Panorama Oleśnicka
Polityka cookies
panoramaolesnicka@poczta.onet.pl panorama@dyskietka.pl tel. / fax +48 71 3149428
Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji oraz w celu usprawnienia funkcjonowania naszych witryn, korzystamy z technologii plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowanie na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Cookies
Zamknij X