Panorama Oleśnicka
Wydarzenia w Panoramie
strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Aktualności
POWIAT W SKRÓCIE

DO POCZYTANIA
W PAPIEROWYM WYDANIU PANORAMY

MĄŻ UPROWADZIŁ SYNA. ŻONA GROZI MI ŚMIERCIĄ - Mąż uprowadził dziecko i zabrania mi kontaktów z nim - mówi pani Monika. - Żona grozi mi śmiercią, a syn się jej panicznie boi - mówi pan Adam. W niecodziennej wojnie oleśnickiego małżeństwa cierpi jego 5-letni synek. Prokuratura Rejonowa prowadzi w tej sprawie postępowanie

PAN PREZES DECYDUJE - Radny Maciej Syta (SLD) ujawnia, jak prezes MOKiS Siatkarza zadecydował, że Ekstraklasowa Impel Gwardia Wrocław nie może utworzyć swojej szkółki w Oleśnicy

MIŁOŚCI ZAMIAST ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - Relacjonujemy spory radnych o nazwy rond i parków

CZY KTOŚ KUPI RELAKS? - Jaki jest obecny stan tętniącego do niedawna życiem ośrodka w Boguszycach i za ile można go dzisiaj kupić

MAZOWSZE, CZYLI WIELKI DEFICYT - Ujawniamy, ile tysięcy MOKiS dopłacił do koncertu zespołu pieśni i tańca Mazowsze

ZŁOTA KACZKA
DLA DYLEWSKIEJ


Pochodząca z Oleśnicy Jolanty Dylewskiej otrzymała Złotą Kaczkę 2012 za zdjęcia do filmu "W ciemności". Złote Kaczki to nagrody przyznawane przez czytelników magazynu "Film". Wręczono je uroczystej gali w Warszawie. Dylewska była na niej nieobecna. O jej drodze życiowej i twórczości w Panoramie pisaliśmy już wielokrotnie (m.in.http://www.panoramaolesnicka.pl/artykul,526.htm)

S8 GOTOWA. POJEDZIEMY NIĄ ZA KILKA DNI

Kolejny fragment drogi ekspresowej S8 - łączący Oleśnicę z Sycowem - jest już gotowy. Droga będzie oddana za kilka dni do użytku, po zakończeniu odbiorów technicznych. - Obecnie na gotowej trasie trwają odbiory techniczne - mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Otworzymy ją dla kierowców niezwłocznie po tym, jak uzyskamy pozwolenie na użytkowanie. Na 25-kilometrowym odcinku są dwie jezdnie, składające się z dwóch pasów ruchu i pasa awaryjnego, 18 mostów i wiaduktów, ekodukt dla dużych zwierząt i kilkadziesiąt przepustów pod drogą dla zwierząt małych. Trasa kosztowała 620 mln zł.

"STAN WOJENNY" W OLEŚNICY


14 grudnia o 19 w rynku stanie posterunek milicji, wjadą pojazdy wojskowe i cywilne z epoki, w tym samochód opancerzony BRDM. O odpowiednią oprawę zadbają rekonstruktorzy, którzy wcielą się w role patrolujących miasto funkcjonariuszy, a wszystko odbędzie się z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W scenariuszu inscenizacji stanu wojennego nie zabraknie takich wydarzeń jak: rozpędzenie demonstracji, zatrzymanie cywilnego auta, aresztowanie i zatrzymanie podejrzanych. Całość będzie komentowana przez narratora, dzięki czemu wszyscy z łatwością zorientują się, co rozgrywa się na ich oczach.

STUDENCI BAWILI SIĘ W AMBERZE
Studenci oleśnickiego Uniwersytetu III Wieku - starzy i nowi - integrowali się w pięknej scenerii restauracji Amber w Cieślach, przy obficie zastawionych stołach i muzyce. Były śpiewy, tańce, nawiązywanie nowych znajomości i robienie wspólnych zdjęć. Zabawa była szampańska, a właściciele zadbali o wspaniały nastrój, muzykę i niepowtarzalną atmosferę.Teraz słuchacze UTW czekają na zabawę andrzejkową... Lista chętnych jest nieograniczona, ale miejsce w lokalu tak...

GKN INWESTUJE.
DOCELOWO ZATRUDNI 100 OSÓB

Starosta odwiedził nową inwestycję GKN-u

Starostę Zbigniewa Potyrałę oraz burmistrza Jana Bronnsia gościło kierownictwo GKN Driveline, które prezentowało najnowszy projekt inwestycyjny. W powstającym obiekcie będzie funkcjonował dział badawczo- rozwojowy (Centrum Inżynieryjne), zajmujący się konstruowaniem i badaniami produktów. Zostanie uruchomiona produkcja nowoczesnych komponentów do półosi napędowych, a także zainstalowane zostaną ciągi technologiczne, pozwalające na rozpoczęcie w zakładzie produkcji kompletnych wałów napędowych. Zakończenie budowy planowane jest na koniec kwietnia 2013 r. Od tego momentu rozpoczną się prace przygotowawcze do przyjęcia nowych maszyn. W połowie kwietnia 2014 r. w firmie planuje się rozpoczęcie produkcji wałów napędowych. Wzrost zatrudnienia będzie następował stopniowo przez 5 lat. Obecnie spółka zatrudnia 650 osób, a docelowo zatrudnienie powinno wzrosnąć o 100 osób. Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy.

POD SIATKĄ LEŚNICY. NAJLEPSI - Z OLEŚNICY!

Tuzin zespołów w miniony weekend walczył w oleśnickiej hali sportowej w XVII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Po raz kolejny zwyciężyło Nadleśnictwo w Oleśnicy. 2. był Żmigród, a 3. Lądek Zdrój. Nasz zespół grał w składzie: Jerzy Cichosz (najlepszy atakujący imprezy),Henryk Bössler, Grzegorz Buczak, Sylwester Chirowski, Włodzimierz Choła, Piotr Gorzelak, Łukasz Janik, Jacek Kielesiński, Jacek Krzyżanowsk, Tomasz Taciak, Mariusz Zieliński.

PLUSZOWY MIS ODWIEDZIŁ ICH DZIŚ

Najmłodsi oleśniczanie z Przedszkola nr 3 świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Były piosenki, tańce, zabawy i degustacje tortów. Z dziećmi w tym wyjątkowym święcie uczestniczyli burmistrz Jan Bronś, dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Maria Susidko, dyrektor Przedszkola nr 3 Elżbieta Kokot, przedstawicielka Straży Miejskiej insp. Aleksandra Łakoma oraz Pluszowy Miś.

WIĘCEJ ŚWIATŁA NAD STAWAMI
Jednym z etapów renowacji stawów miejskich i terenów zielonych jest ustawienie po zachodniej stronie dużego stawu nowych słupów oświetleniowych. Dzięki tym dodatkowym lampom oświetlona będzie cała trasa wiodąca do oleśnickich stawów - od Słowackiego, przez park, wzdłuż rzeki, przez Wrocławską, Targową i Wojska Polskiego.

DRUGI KONKURS NA DYREKTORA SZPITALA


Zarząd Powiatu Oleśnickiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy. Kandydat musi mieć wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Musi złożyć koncepcję funkcjonowania Powiatowego Zespołu Szpitali w zakresie spraw organizacyjnych, ekonomicznych, zatrudnienia, praw pacjenta oraz jakości świadczonych usług. Oferty należy składać do 4 stycznia.

UZALEŻNIENIA I KARY

Konferencja o uzależnieniach

W auli oleśnickiego zamku odbyła się konferencja zatytułowana „Uzależnienia od środków psychotropowych i odpowiedzialność karna nieletnich", skierowana była do dyrektorów szkół, pedagogów, nauczycieli, przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracowników socjalnych, kuratorów, policjantów i rodziców. Celem było przybliżenie tematyki uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz konsekwencji prawnych, związanych z ich zażywaniem oraz posiadaniem. Organizatorami były dwie jednostki: Powiatowe Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

MASTERSI Z LAGUNY ZADEBIUTOWALI
Integracyjny Miejski Klub Pływacki Laguna Oleśnica (jego prezesem ejst Zbigniew Smołuch) wspólnie z Miejskim Klubem Pływackim Atol Oleśnica wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w Katowicach. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z 98 klubów z całej Polski. Oleśnicę reprezentowali: Beata Horbacz, Adam Horbacz, Artur Mosiak (Laguna) oraz Marta Skorek i Marcin Hejninger (Atol). Ze względu na kontuzję nie mogli wziąć udziału Krzysztof i Anna Cepuchowie z Laguny. M. Hejninger był 8., a pozostali oleśniccy zawodnicy zostali sklasyfikowani na 7. miejscu.

10 PORCJI AMFETAMINY U OLEŚNICZANINA


Oleśniccy policjanci, działając w oparciu o zebrane materiały operacyjne, skontrolowali 28-letniego oleśniczanina, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Podczas kontroli w odzieży podejrzanego ujawnili woreczek z amfetaminą, w ilości pozwalającej uzyskać około 10 porcji handlowych narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu do 3 lat więzienia.
 

PIJANI JEŻDŻĄ PO POWIECIE

Podczas minionego weekendu policjanci powiatu oleśnickiego w trakcie kontroli drogowych zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które nie posiadały aktualnych badań technicznych. Zatrzymali również 3 kierujących, którzy poruszali się pojazdami w stanie nietrzeźwości.
W Bierutowie policjanci skontrolowali kierującego audi 22-latka. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,3 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący poruszał się vw golfem drogami Oleśnicy. 62-letni kierowca w swoim organizmie miał niespełna 1 promil alkoholu. 1,3 promila alkoholu – z kolei z takim wynikiem swoim samochodem poruszał się 21-letni mieszkaniec gminy Twardogóra. Został zatrzymany w niedzielę w nocy na ulicach Twardogóry.

KRADLI CHEMIĘ Z MARKETÓW.
POTEM JĄ SPRZEDAWALI

Policjanci Posterunku w Dobroszycach, działając wspólnie z ochroną sklepu, zatrzymali na gorący uczynku kradzieży dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze udowodnili im, że w przeciągu dwóch miesięcy dokonali kilkunastu kradzieży z marketów Dino na terenie Dobroszyc. Kradli artykuły spożywcze i chemiczne, które następnie sprzedawali na targowiskach. Pomocnym w ustaleniu sprawców kradzieży okazał się monitoring zainstalowany w marketach. Policjanci ustalili, że zatrzymani ukradli asortyment na łączną kwotę ponad 1.000 zł. Część skradzionego i nieuszkodzonego łupu funkcjonariusze odzyskali i zwrócili właścicielom sklepów. Natomiast zatrzymani - oleśniczanie w wieku 35 i 41 lat - za dokonane kradzieże odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia. Mężczyźni w przeszłości dokonywali podobnych przestępstw.

BLIŻEJ GWIAZD:
NOWICKI, WOLSZCZAK, DANCEWICZ

Za nami pierwszy dzień Oleśnickich Spotkań Filmowych "Bliżej Gwiazd". Gwiazdą pierwszego dnia był aktor Jan Nowicki, który opowiadał o swojej książce „Mężczyzna i one” oraz odebrał z rąk burmistrza Jana Bronsia nagrodę oleśnickiej publiczności.

Spotkanie poprowadzili redaktor Michał Chaciński i aktorka Grażyna Wolszczak. Wolszczak była też jedną z gwiazd drugiego dnia Spotkań. Dołączyła do niej aktorka Renata Dancewicz. Dla młodzieży przygotowano warsztaty ze scenarzystą Cezarym Harasimowiczem i operatorem Andrzejem Wolfem.

TEN LWÓW, TO MIASTO SNÓW...

Konkurs poezji kresowej

W VII Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara rywalizowało 44 uczestników, reprezentujących 11 oleśnickich szkół. Laureatami konkursu zostali:
w kategorii szkoły podstawowe: 1. Barbara Steblecka SP6 (op. Joanna Kajmowicz), 2. Aleksandra Konieczna SP2 (Danuta Seredyńska), 3. Joanna Łuczak SP4 (Grażyna Dłubakowska). Wyróżnienia: Nicola Cielibała, Natalia Banaś, Daria Englot, Hanna Zdanowicz, Mateusz Torski, Klaudia Nowak
w kategorii gimnazja i licea: 1. Dominika Orłowska II LO (Anna Połeć-Dziemiszonek), 2. Jakub Jędrusiak G3 (Maria Lota-Malak), 3. Martyna Herman II LO (Anna Połeć-Dziemiszonek). Wyróżnienia: Klaudia Grzyb, Martyna Sachanek i Hanna Kołacińska.

Konkurs poezji kresowej
Szerzej w papierowym wydaniu Panoramy. FOTORELACJA NA DOLE STRONY.

ZMARŁA MIĘDZYBORSKA RADNA
W środę 21 listopada zmarła Maria Kędziora, radna Rady Miejskiej w Międzyborzu, nauczycielka miejscowej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury - Była dobrym człowiekiem, rzetelnym i cierpliwym nauczycielem, oddanym społecznikiem - mówi o zmarłej Jarosław Głowacki, burmistrz Międzyborza.

GAZ ŁUPKOWY BĘDZIE POSZUKIWANY
W POWIECIE OLEŚNICKIM


Irlandzka spółka San Leon Energy twierdzi, że na Dolnym Śląsku mogą być spore pokłady gazu łupkowego. Znane są już wyniki laboratoryjne z trzech odwiertów w powiecie górowskim. Są bardzo obiecujące. Spółka otrzymała koncesję na poszukiwanie gazu łupkowego w pobliżu Oleśnicy, Międzyborza i Bierutowa.

MNIEJSZY KONTRAKT DLA SZPITALA

O 960.000 zł mniejszy w porównaniu z mijającym rokiem będzie kontrakt dla Powiatowego Zespołu Szpitali na rok 2013. Oddział wewnętrzny dostanie aż o 0,5 mln zł mniej, a o 300 tys. zł niższy będzie kontrakt dla oddziału chirurgicznego oleśnickiej placówki.

 

 

autor:

designed by Rikonia
copyright by Panorama Oleśnicka
Polityka cookies
panoramaolesnicka@poczta.onet.pl panorama@dyskietka.pl tel. / fax +48 71 3149428
Dla zapewnienia łatwości i wygody odbioru przekazywanych informacji oraz w celu usprawnienia funkcjonowania naszych witryn, korzystamy z technologii plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowanie na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Cookies
Zamknij X